• UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

• Czwartek 13 października 2022 r. to wyjątkowy dzień dla Szkoły Podstawowej

w Szczodrowie, w której odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

• Dyrektor Gminnego Ośrodka Obsługi Szkół i Przedszkoli w Skarszewach

Pani Izabela Wołoszyk,

• Proboszcz Parafii Szczodrowa ks. Mateusz Draszanowski,

• Dyrektor Banku Spółdzielczego w Skarszewach Pani Hanna Latoszewska,

• Przedstawiciele Rady Rodziców,

• Sołtysi wsi: Bożepole Królewskie, Nowy Wiec i Szczodrowo,

• Emerytowani Pracownicy szkoły,

• Pedagodzy, Pracownicy obsługi i administracji,

• społeczność uczniowska.

Dyrektor szkoły Pani Mariola Bielecka po przywitaniu zaproszonych gości złożyła wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia, w szczególności podkreślając trud i wysiłek włożony w kształcenie oraz wychowanie młodego pokolenia.

W tym wyjątkowym dniu wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej Paniom:

• Marioli Barsowskiej,

• Iwonie Ossowskiej,

• Justynie Pochylczuk,

• Agnieszce Rogalskiej.

Podziękowała również z okazji 45-lecia pracy zawodowej Panu Franciszkowi Armatowskiemu za trud i zaangażowanie w dotychczasową pracę.

Podziękowania złożyła również na ręce Przedstawicieli Rady Rodziców minionej kadencji.

Dalszą część uroczystości uświetnili uczniowie klasy piątej pod opieką

Pani Joanny Fryźlewicz. Z kolei piękną dekorację przygotowała Pani Justyna Pochylczuk. Nad oprawą muzyczną czuwała Pani Justyna Mechlińska.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku pracowników naszej szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Nasza szkoła uczestniczy po raz kolejny w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki wyłoniliśmy klasowych mistrzów, którzy uzyskali certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Gratulujemy:)

• NASZE PIERWSZAKI – PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI.

• 5 października w naszej szkole odbyło się  Pasowanie na Ucznia.

Pierwszoklasiści zaprezentowali krótkie przedstawienie.

Najważniejszym momentem było uroczyste ślubowanie.

Uczniowie przyrzekli być dobrymi Polakami, dbać o dobro klasy i szkoły,

kochać ojczyznę oraz sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu Pani dyrektor – Mariola Bielecka pasowała każde dziecko

na ucznia naszej szkoły.

Dzień był pełen wrażeń i radości.

Naszym Pierwszakom życzymy samych radosnych chwil w szkolnym życiu.