Drodzy Rodzice!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im.bł.s. Marty Wieckiej w Szczodrowie ogłasza zapisy dzieci do:

1. Kontynuowania wychowania przedszkolnego od 01.02.2023r. – 10.02.2023r.
            2. Oddziału przedszkolnego od  16.02.2023r. - 10.03.2023r.
            3. Klasy I Szkoły Podstawowej od 03.04.2023r. – 27.04.2023r.

Wnioski będą dostępne do pobrania na stronie internetowej szkoły

spszczodrowo.edupage.org  w zakładce „Rekrutacja”

lub w sekretariacie szkoły.

Formularze można składać poprzez przesłanie w formie elektronicznej na adres e-mail szkoły: sekretariat@spszczodrowo.pl

lub osobiście w sekretariacie.

• Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim dla uczniów klas IV-VIII.

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim dla uczniów klas IV-VIII.

Do konkursu zgłosiło się 20 osób.

Wykonawcy przedstawili swoje muzyczne talenty. Najpopularniejszym utworem zaprezentowanym podczas tego wydarzenia był utwór „Merry Christmas Everyone”.

Jury w składzie:

p. Olga Żydzianowska,

p. Aleksandra Turek,

p. Kamila Wenta,

p. Ewa Ryciak,

p. Wojciech Leszczyński

wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce

Amelia Łabudzka Szkoła Podstawowa Nr 2 Skarszewy,

Marta Pestka i Oliwia Kołek Szkoła Podstawowa Pogódki

2 miejsce

Antonina Jaźdżewska, Sara Jankowska i Amelia Serwa Szkoła Podstawowa Godziszewo

3 miejsce

Helena Bielawska, Franciszek Nierzwicki, Nikola Zarębska Szkoła Podstawowa Więckowy

Katarzyna Drost i Oliwia Sulewska Szkoła Podstawowa Szczodrowo

Florentyna Gawlik Szkoła Podstawowa Nr 1 Skarszewy

Oliwia Ludka Szkoła Podstawowa Nr 2 Skarszewy

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom pamiątkowy oraz słodki upominek.

Czekając na werdykt jury, nasza katechetka p. Anna Olszewska przygotowała prezentację dotyczącą życia naszej Patronki szkoły Błogosławionej siostry Marty Wieckiej z okazji 149 rocznicy Jej urodzin. To właśnie 12 stycznia 1874 roku w Nowym Wiecu przyszła na świat nasza Patronka. Uczennica klasy V Julia Loroch wcieliła się w jej postać. Serdecznie dziękujemy pani Ani za przybliżenie nam jej życiorysu.

Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż muzyczno – taneczny podtrzymujący klimat bożonarodzeniowy pod czujnym okiem p. Moniki Latoszewskiej.

Opiekunowie wraz z uczestnikami konkursu zostali zaproszeni na ciepły i słodki poczęstunek.

Szczególne podziękowania należą się pani Elżbiecie Muchowskiej, która zorganizowała i przygotowała tę uroczystość, pani Justynie Pochylczuk, która „wyczarowała” piękną dekorację oraz panu Wojciechowi Leszczyńskiemu za oprawę muzyczną oraz pozostałym osobom, które współorganizowały i służyły swoją pomocną dłonią.

Podziękowania kierujemy również do sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla uczestników konkursu:

1.Pani Hannie Latoszewskiej, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Skarszewach,

2. Panu Radosławowi Przybysz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „M. Przybysz” Szczodrowo,

3. Panu Arkadiuszowi Marszałek ZPHT „ELAR” Skarszewy,

4. Panu Maciejowi Mostowemu PPUH „HONIA” Skarszewy,

5. Panu Januszowi Szulc Firma Szulce Skarszewy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego konkursu i ich opiekunom.

Życzymy dalszych sukcesów.