• Jasełka Bożonarodzeniowe

• Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły dla swoich rodziców oraz uczniów naszej szkoły Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty klimat. Po przedstawieniu dzieci udały się wraz ze swoimi rodzicami na spotkanie wigilijne do sali. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w rolę. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła radości i miłości.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

• Szkolny Konkurs Ortograficzny za nami. 12 uczniów przystąpiło do pisania niełatwego dyktanda.

I miejsce zdobyła Marcelina Karasek z kl. V

II miejsce Jan Sieracki z kl. V

III miejsce Natalia Karasek z kl. VII.

Przyznano również wyróżnienie Joannie

Skupińskiej uczennicy kl. VIII.

Mistrzom wręczono nagrody książkowe, a pozostali

uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Uczniom gratulujemy dobrych wyników oraz dziękujemy za udział w konkursie.

• Pomagamy Arturkowi

• Za nami Charytatywny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego "Pomagamy Arturkowi".

10 grudnia 2022 roku do świetlicy wiejskiej w Szczodrowie przybyli wszyscy ci, którzy chcieli wspomóc naszego ucznia Artura, zmagającego się z nowotworem. W czterech kategoriach wiekowych łącznie wystąpiło 45 uczestników. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja przedstawia się następująco:

w kategorii I:

Karolina Karasek

Julia Kuklińska

Marcelina Karasek

Damian Ronowski

Radosław Freda

Kacper Stracke

w kategorii II:

Natalia Karasek

Jadwiga Parzych

Martyna Karasek

Jakub Gołuński

Krzysztof Kolberg

Kacper Korszeń

w kategorii III seniorzy :

Stanisław Gołuński

Stanisław Araśniewicz

Maciej Ebertowski

Już od pierwszych minut z twarzy, zarówno uczestników, jak i kibiców, nie schodził uśmiech. Kilka godzin wspólnie spędzonych w sobotnie przedpołudnie dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, wielkich emocji i pięknych przeżyć. Była to też okazja dla licznego grona naszych Absolwentów do tego, by się spotkać, porozmawiać pożartować, powspominać, pograć, a przy tym pomóc komuś, kto tego potrzebuje Gorące podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów naszej szkoły, którzy tak solidarnie odpowiedzieli na nasz apel i przygotowali pyszne ciasta. Dziękujemy serdecznie Paniom, które spędziły ten czas razem z nami i obsługiwały przygotowaną kawiarenkę- Pani #GrażynaHinc, Pani #JoannaKuklińska i Pani #KarolinaStracke.Wasza pomoc, Drogie Panie, była bezcenna! Łączny dochód z przeprowadzonej zbiórki, która trwała już od piątku, wyniósł 2665,82!!! Kwotę tę przekażemy rodzicom Artura w najbliższym możliwym czasie. Dziękujemy także wielu sponsorom. Pani #AnicieFreda za ufundowanie słodkości. Dziękujemy #SCSSkarszewy oraz #GOSiRSkarszewy za udostępnienie i przewiezienie stołów tenisowych #SołectwuSzczodrowo za udostępnienie świetlicy, a także firmie poligraficznej #TiffStarogardGd.

Dziękujemy również Pani Dyrektor #MarioliBieleckiej za uświetnienie turnieju swoją obecnością, za wręczenie medali i za otwartość na wszelkie inicjatywy.

Jako wychowaczyni Arturka szczególnie dziękuję Pani #JustynieMechlińskiej, bez której nie byłoby turnieju i przedniej zabawy! Dziękujemy wszystkim przybyłym Absolwentom, miło było Was znowu widzieć

Niech zatem dobro niesie się w świat, a potem wraca do Was ze zdwojoną siłą!

Dziękujemy!

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym