• WYNIKI KONKURSU "WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY"

• Na wiosnę można czekać,

wiosną można się bawić!

Tak oto nasi uczniowie,odpowiadając na zaproszenie do udziału w konkursie Samorządu Szkolnego na wiosenne nakrycie głowy, bawili się,uwalniając przy tym kreatywność i wyobraźnię oraz pokazując swój talent.

Oglądajcie! Podziwiajcie!Lajkujcie!

Wyniki konkursu:

KATEGORIA KL.0-3

I miejsce- Kaja Karasek

II miejsce- Marcelina i Karolina Karasek

III miejsce- Paweł Kąkol

Wyróżnienie:

Laura Szumała

KATEGORIA KL.4-8

I miejsce- Marta Willma

Wyróżnienie-Natalia Karasek

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ;)

• Dzisiaj nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wykonały wiosenne opaski oraz kolorowe kwiatki. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wykonanie Pani Wiosny Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały dla niej piosenkę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre

• Zaświeć na niebiesko! KONKURS fotograficzny!!!

• Zaświeć na niebiesko!

KONKURS fotograficzny!!!

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tego dnia na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty na świecie: Empire State Building

w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy opera w Sydney.        W 2020 r. blaskiem zaświeciło też  kilkadziesiąt budynków komercyjnych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Płocku, Bielsku-Białej, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Tomaszowie Mazowieckim, Zawadzie k. Opola oraz we Wrocławiu.

Ty też zaświeć się na niebiesko!💙💙💙

Zadanie jest niezwykle proste.

Ubierz się na niebiesko (niebanalne kreacje mile widziane👍👍👍👍),

zrób zdjęcie i prześlij je do nas.

Zdjęcia zamieścimy na stronie internetowej

i FB szkoły.

Zdjęcie z największą ilością ”lajków” 👍  wygrywa.

Dlaczego?

Bo autyzm to ogromny problem społeczny - diagnozuje się go u 1 dziecka na 100 urodzonych. Dlatego 2 kwietnia - w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - mówimy          o nim szczególnie głośno. „Świecąc na niebiesko” tworzymy lepszy świat dla dzieci                z autyzmem w Polsce. Tworzymy lepszy świat dla wszystkich dzieci.

Dlatego….

Nie bądź zielony w temacie autyzmu.

W kwietniu bądź niebieski!!!✌️✌️✌️

Zdjęcia (indywidualne, rodzinne) prosimy przesyłać mailem na adres: konkursspszczodrowo@gmail.com do środy, 31 marca 2021r.

Jeden uczestnik wysyła maksymalnie dwa zdjęcia.

Zdjęcia podpisujemy- imię, nazwisko, klasa.

Na fotografie można głosować na naszym profilu FB w dniach 2-7 kwietnia

Zapalcie się (na niebiesko) do pomysłu!

💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczucieli do udziału w konkursie

Marta Brzoskowska

Beata Cherek

• KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

•

Uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w Konkursie na Kartkę Wielkanocną, jaki został zorganizowany przez Fundację BGK. Zainteresowanie tegoroczną edycją było ogromne. Do Fundacji wpłynęło ponad 1000 kartek z 240 placówek. Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc, z czego jedno                  z nich zajął Jan Sieracki z kl. 3.

Serdecznie gratulujemy.

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021.

•

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021 to świetna okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę, a także podjąć próbę opanowania stresu przed właściwym egzaminem ósmoklasisty. Dzisiaj uczniowie naszej szkoły zakończyli zmagania z próbnym egzaminem z języka polskiego, matematyki, a także z języka angielskiego. Właściwe egzaminy klas VIII zostały zaplanowane na 25, 26 i 27 maja 2021r. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu są dla każdego ucznia istotne, bo liczą się w rekrutacji do szkół średnich. Próbne egzaminy ósmoklasisty z CKE odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym.

• DZIEŃ SOŁTYSA

• 11 marca, obchodzony jest Dzień Sołtysa.                  Jest to świetna okazja do wyrażenia szacunku       dla sołtysów, a także podziękowania za ich ciężką pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej, oraz naszej szkoły.

Pani Dyrektor w imieniu swoim i całej społeczności szkoły udała się do „gospodarzy wsi”.                   Osobiście złożyła życzenia zdrowia, pomyślności, optymizmu i zadowolenia z wykonywanych obowiązków oraz sukcesów i wytrwałości w pracy.    W podzięce za trud  i pomoc w realizacji naszych przedsięwzięć Sołtysom zostały wręczone skromne upominki.

• Pasowanie na CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

• "My uczniowie pierwszej klasy,

Tobie -książko -przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy!"

Tymi oto słowami nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie podczas pasowania na CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI. Zanim to nastąpiło ,dzieci dowiodły, że mogą się nimi stać, bowiem są już znawcami wileu baśni i bajek. Ich pierwsza oficjalna wizyta w bibliotece została, co oczywiste, uwieńczona wypożyczeniem pierwszej książki. Oby zaowocowała zamiłowaniem do książek, bo jak mawiała Wisława Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła ".

• DZIEŃ DZIEWCZYNEK

• Dzisiaj w oddziale przedszkolnym i w klasie drugiej odbył się DZIEŃ DZIEWCZYNEK. W tym szczególnym dniu kobietki otrzymały upominki. Chłopcy pięknie złożyli swoim koleżankom życzenia i zaśpiewali uroczyste 100 lat.